Ympäristöteekkaripäivät 2017

Ympäristöteekkaripäivät 2017


Ilmastonmuutos torjutaan ja maailma pelastetaan, kun Ympäristöteekkaripäivät pärähtävät käyntiin 26.10. tänä vuonna syksyisessä Otaniemessä! Ymppäteekkarit Espoosta, Tampereelta, Lappeenrannasta ja Oulusta kerääntyvät Rakennusinsinöörikillan ja Akvan hellään huomaan.

🔹🔹🔹 🔹🔹🔹 🔹🔹🔹

Päivä alkaa matkan aiheuttamien päästöjen neutralisoinnilla seminaarissa Defalla ja huipentuu sitseille Smökkiin, jossa voi laittaa sitä kuuluisaa haketta kattilaan. Jos tässä vaiheessa ei hulevettä ole saatu riittävästi kerättyä, voi prosessia tehostaa vielä jatkoilla Rantsulla. Seuraavana päivänä silliksellä tasataan vielä lopuksi kehon pH-arvot oikeisiin mittoihin.

Ilmoittautuminen tapahtumaan alkaa 25.9. klo 12 ja siitä ilmoitetaan tässä tapahtumassa. Jokaista kiltaa varten on varattu oma 50 hengen kiintiö.

Lisätietoja ja tarkempia aikatauluja julkaistaan lähempänä tapahtumaa, stay tuned!

Alustava aikataulu:
To 26.10.
Klo 13.00 Seminaari Design Factorylla (Betonimiehenkuja 5)
Klo 19:00 Sitsit Servin Mökissä (Jämeräntaival 4)
Jatkot Rantasaunalla sitsien jälkeen!

Pe 27.10.
Klo 10-17 Sillis Rantasaunalla

Be there or be CO2❗️

Ymppäpäivien hinta on 25 €

Ilmoittautuminen:

Mistä killasta olet?
Ympäristörakentajakilta, OuluPelletti, LappeenrantaYmpäristöteekkarikilta, TampereRakennusinsinöörikilta, Espoo

Osallistun Sitseille 26.10 klo 19:00
KylläEn

Osallistun Sillikselle 27.10 klo 10 - 17
KylläEn

Alkoholia vai Holiton?
AlkoholiaHoliton

IK ilmonneet: 66/50
Nimi
iiro lindgren
Emma Ryhänen
Jussi Närhi
Neea Huttunen
Amanda Jokinen
Timo Virtanen
Jetro Kanerva
Marika Riikonen
Jutta Kanerva
Henna Jylhä
Valtteri Siikasmaa
Otso Seppälä
Sara Salminen
Sami
Kielo Isomäki
Lauri Pöyry
Petra Pikkarainen
Katriina Ojanen
Laura Aalto
Väinö Tuuli
Taavi Valjakka
Anton Närekorpi
Tuomas Orava
Lauri Lavonen
Ella Asikainen
Ida Tasa
Miisa Viiliäinen
Lauri Sääskilahti
Anni Niemi
Lionel Irrmann
Tuomas Rasku
Inka Hirvonen
Eetu Laitila
Anni Lehikoinen
Mikko Unkuri
Katriina Rajala
Arttu Lamberg
Salla Finnilä
Inkeri Seppälä
Erik Salminen
Seela Tervo
Elli-Noora Tiainen
Ilpo Petäjä
Rosa-Maria Alaraasakka
Tommi Lehtovirta
Heini Snellman
Anni Holmström
Esra Marvin
Petri-Tapio Heikkonen
Giovanni Chaurand
IK varasijat:

Nimi
Matias Saikku
Aleksi Määttä
Alex tolonen
Eerika Ojantakanen
Magda Horvath
Vilja Kaskela
Niklas Leppäsalo
Aleksi Toivanen
Emmi Virtanen
Lisa Sparf
Tuuli Teittinen
Sampo Riekki
Niko Aarnio
Janne Teinilä
Aaro Alho
Anni Juvakoski
YKI ilmonneet: 50/50
Nimi
Ville Nikulainen
Niklas Nest
Petra Oksa
Essi Nousiainen
Santeri Kiskola
Kaisa Järvinen
aaro ruohola
eemeli pesonen
Emmi Karppanen
fanni valkama
Sakari Pitkäjärvi
Ida-Maria Blomback
Pekka Moilanen
Ville Kontola
Liisa Jaakkola
Joonas Takala
Mikael Mäki-Latvala
Helmi Viljamaa
Siiri Lampela
Emma Väre
Sanna Yli-Kojola
Rooe Jetsu
Laura Kylmälä
Veli-Petteri Lähellä
Venla Vilhonen
Anna Koskinen
Marikki Heiskanen
Neela Walin
Eeva-Kaisa Snellman
Anni Tuomimäki
Lassi Pirttinen
Miikka Niemi
Sanna Törmänen
Arttu Pitkänen
Emma Saikkonen
Alexander Lindholm
Meri Suksi
Jere Vähätalo
Taimi Vesterinen
Joni rantanen
Tanja Laitinen
Aino Korolainen
Eetu Kasurinen
Eetu jääskeläinen
Iita Lintunen
Nea Kuosmanen
Eetu Räisänen
Henna Pohjanpalo
Perttu Ruuska
Maija Iäs
YKI varasijat:

Nimi
Pelletti ilmonneet: 49/50
Nimi
Antti Pietiläinen
Henri Mikkonen
Anna Pietilä
Siiri Kasurinen
Enni Ukkonen
Tuuli Sievä
Tommi Paakkunainen
Olli Helppi
Henni Vornanen
Lauri Leppäkoski
Otto Ikäheimonen
Tuomo Reponen
Akseli Salonen
Jenni Partti
Aleksi Laurila
Kauri Nordström
Oona Saarinen
Mitja Hokkanen
Mira Laukkanen
Atte Hölsä
Aino Niinivirta
Valtteri Kainila
Annika Hämäläinen
Milla Lehikoinen
Jenna Kotro
Vertti Vesanto
Otto kankaanpää
Vilma Halonen
Tessa Mäkelä
Elias Forsström
Eetu Hannelin
Atte Pitkänen
Antti Puhakka
Erika Reiman
Eetu Hyyppä
Minttu Valjakka
Hanna Lento
Joakim Pelto
Olivia Kuronen
Vilma Laitinen
Asko Löytökorpi
Artturi Kalliomäki
Lauri Pulkkinen
Valtteri Manninen
Tiina Kainulainen
Sirje Vainikka
Sanni Mallat
Julia Tasa
Santeri Varis
Pelletti varasijat:

Nimi
Ymppi ilmonneet: 47/50
Nimi
Aleksi Himanen
Jari Pikkuhookana
Miko Lumpo
Taivo Kolomainen
Jussi Keränen
Sami Kuoppamaa
Eero Martikainen
Juha Falben
Risto Tapanila
Teemu Hakoniemi
Anna Malin
Roosa Rapeli
Hannele Taskinen
Karoliina Markuksela
Anni Karjalainen
Johanna Sirviö
Elias Furst
Markus Rytkönen
Aleksi Hursti
Meri Rintapiirto
Henna Tihinen
Riikka Haataja
Janne Mustaniemi
Juuso Ojala
Aino Rautio
Sini Oikarinen
Roope Miettunen
Sara Seppälä
Urnu Oikarinen
Elias Kyyhkynen
Mira Kehusmaa
Sonja Riikonen
Thea Christenssen
Maria Nyman
Lilja Jämsä
Nenonen Antti
Victoria Alexander
Tommi Luostarinen
Henriikka Haapasalo
Heikki Aakko
Saara Moisanen
Severi Manninen
Iisakki Tapaila
Maiju Lahtinen
Janne Salmi
Alec
Venla Sirviö
Ymppi varasijat:

Nimi